Autorytet domeny, autorytet strony

Bardzo dużo użytkowników internetu zastanawia się czym jest autorytet domeny, autorytet strony zwany często z ang. „Domain Authority”. Postaram się krótko i jasno wytłumaczyć.

Autorytet jest to pewnego rodzaju wskaźnik (mierzony od 1 do 100 jednostek) lub miernik mierzący autorytet danej strony, domeny.

Co wpływa na autorytet domeny, strony?

Liczba odnośników, linków wartościowych prowadzących do Twojej witryny internetowej. Również bardzo ważne jest w jaki sposób i w którym miejscu odnośniki się znajdują. Proszę pamiętać, że w tym wypadku ilość nie jest ważniejsza od jakości! Większa ilość odnośników ze słabych stron, domen, na których przykładowo znajduje się sam spam i masa linków będą obniżały autorytet swój, a co za tym idzie strony do której prowadzi odnośnik.

Bardzo dobrym przykładem jest na pierwszy rzut oka link, adres strony odsyłający do Państwa strony ze stopki (strony) w porównaniu do adresu umieszczonego w treści jakiegoś wpisu, strony obudowany poza samym tekstem, obrazkami i np. filmikami.

Ważne! Treść obudowana wokół linka im bardziej tematyczna z adresem strony do której prowadzi tym lepiej dla jego mocy oraz autorytetu.

Kolejną ważną informacją jest naturalność. Odnośniki nie powinny prowadzić tylko i wyłącznie do strony głównej lub tylko do jakiejś podstrony. Musimy dbać o to by odnośniki w internecie do naszych stron prowadziły również do innych podstron.

Gdzie szukać linków zwiększających autorytet naszej strony?

Bardzo dobrym pomysłem jednym z kilku będzie Facebook. W artykule http://beako.pl/facebook-a-pozycjonowanie/ przedstawiam Państwu informacje jak, dlaczego oraz kilka innych ciekawostek.

One thought on “Autorytet domeny, autorytet strony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *