Dodawanie wpisu do Wikipedii.

Zastanawialiście się kiedykolwiek, na czym polega dodawanie wpisu do Wikipedii?

Portal Wikipedia.org to jedna z najpopularniejszych stron internetowych wielojęzycznych na świecie. Wikipedia rozpoznawana jest jako internetowa encyklopedia do której zagląda każdego dnia ogromna rzesza użytkowników internetu z praktycznie każdego zakątka globu. Portal ten może się pochwalić ogromnym zaufaniem, którym darzą go odwiedzający ludzie poszukujący informacji na dany temat.

1.W prawym górnym rogu wchodząc na stronę główną Wikipedii mamy „Utwórz konto”. Zacznijmy od tego.

2.Następnie wchodząc na stronę https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomoc:Jak_napisa%C4%87_nowy_artyku%C5%82 możemy zacząć dodawać wpis.

A teraz bardzo ważna informacja! Bardzo trudno jest dodać wpis na stronie Wikipedii (ja próbując dodać wpis na temat swojej działalności, informacje kiedy powstała, czym się zajmuje itp. po kilku dniach spotkałem się z odmową i usunięciem). Zanim zostanie zaakceptowane wpis, musi przejść weryfikację ogromnie szczegółową. Szereg rzeczy musi się zgadzać z wytycznymi i zawierać to co tam zamieszczamy. Od kategorii, szczegółowych informacji i odnośników weryfikujących te informacje do poprawności językowej, języka encyklopedycznego.

Sprawdzana poprawność dodawanych informacji przez nas, ewentualnie narzucanych poprawek jest bardzo szybka. Jednakże, dodając na tym portalu informacje na jakiś temat, proszę zadbać o czas i uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wszystko co zostanie za każdym razem od nowa sprawdzane, a najmniejszy błąd lub niedopatrzenie skutkować będzie usunięciem.

Cenną poradą, którą udostępniam Wam jest podejście do tematu jakim jest dodawanie wpisu do Wikipedii na podstawie innego bardzo zbliżonego tematycznie do naszego, umieszczonego już w serwisie Wikipedii. To może znacząco przyspieszyć akceptację i zmniejszenie ilości poprawek. Taki wpis podobny tematycznie do naszego pełnić rolę będzie wzorca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *