Jak dodać stronę do google maps?

Jeżeli nie wiesz jak dodać stronę do Google Maps to ten artykuł na pewno odpowie Ci na to pytanie!

Na początek należy wejść na stronę https://www.google.com/business/ za której pośrednictwem będziemy mogli zlecić dodanie naszej strony internetowej kojarzonej z daną firmą do Google maps. Narzędzie to służy do reklamy usług, produktów danej firmy. Co dalej? Następnie należy kliknąć odnośnik zielony „start now”.

Następnie ukaże się nam na pierwszym planie formularz w którym należy umieścić wszystkie najważniejsze informacje związane z naszą firmą lub po prostu lokalizacją miejsca wiążącego z naszą stroną internetową.

Informacje wprowadzone w miejscu na obrazku powyżej będą zamieszczone w przyszłości w wizytówce firmy dodawanej do Google Maps. Wybieramy branżę, wpisujemy nazwę i uzupełniamy informacje związane głównie z lokalizacją. W kolejnych krokach będą do uzupełnienia godziny działania firmy, zasięg w jakim funkcjonuje.

Google ceni sobie unikalność, więc bardzo dobrym pomysłem będzie zrobienie zdjęć, których nie ma w internecie. Najlepiej samemu sobie zrobić zdjęcia i dodać do naszej wizytówki. Należy pamiętać, żeby nie naruszały zdjęcia zabronionej treści, znaków towarowych czy też treści pornograficznych łamiących regulamin.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie wizytówki informacjami na temat przedsiębiorstwa. Tutaj jest spore pole do manewru dla użytkownika zakładającego wizytówkę firmy w Google maps. Nie wszystkie miejsca , pozycje są obowiązkowe.

Na sam koniec najważniejsze przy dodawaniu strony do Google maps….

Google wymaga weryfikacji danych i lokalizacji. Mamy w tym miejscu wybór. Możemy zweryfikować naszą lokalizację kojarzoną z firmą za pośrednictwem telefonu lub poczty. Kończąc tworzenie wizytówki trzeba postawić „kropkę nad i” weryfikując wszystkie informacje wprowadzone. Polecam ze swojej strony weryfikację za pomocą poczty.

Na czym polega weryfikacja za pośrednictwem poczty?

Google wysyła pocztą na wskazany adres umieszczony w tworzonej przez nas wizytówce list z kodem. Otrzymany kod należy następnie w miejscu widocznym na wizytówce wpisać tym samym kończąc proces dodawania strony do Google maps. Po wykonaniu tych wszystkich wytycznych, w najbliższej przyszłości nasza strona pojawi się  w Google maps.

Po całym zabiegu jaki wykonamy dzięki powyższemu tekstowi można przejść do tematu dodania mapy Google z lokalizacją firmy na stronę internetową. Takie podejście zintegruje bardziej stronę www z wizytówką i mapą Google. Będzie to dla wyszukiwarki Google pozytywny sygnał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *