Opis strony internetowej

W dzisiejszych czasach opis strony internetowej decyduje o tym czy nasza strona jest wyżej, a może niżej na frazę pod jaką się optymalizujemy, albo optymalizujemy i pozycjonujemy.

Kiedy już sobie odpowiemy na pytanie – Jaką wybrać domenę należy przejść do tematu opisu strony, która jest zamieszczona pod daną domeną. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy tym jak wykonujemy opis strony internetowej?

Na początek „tytuł strony”.

Na powyższej ilustracji napis niebieską czcionką „Pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach internetowych Google” jest opisem strony Beako.pl. Słowo kluczowe, albo fraza na której nam najbardziej zależy związana z tematyką strony zamieszczona w tytule jest zaraz po samej treści jaką zawiera strona najważniejszą rzeczą pozycjonującą stronę. W tym miejscu warto zadbać o to, żeby zawierała słowa na których nam najbardziej zależy.

Jak skonstruować najlepiej, najpoprawniej tytuł?

Metodą prób i błędów doszedłem do wniosków, że im bliżej słowo kluczowe początku tym lepiej. Odnosząc się do słowa „pozycjonowanie” w tytule Beako.pl wyżej będzie strona stała w wyszukiwarce Google, kiedy będę miał je na samym początku niż np. w miejscu gdzie znajduje się słowo „Google”.

Czas na opis strony internetowej tzw. description.

W świecie osób zajmujących się pozycjonowaniem są podzielone zdania odnośnie opisu. Czy powinien zawierać opis słowa kluczowe czy nie? Większość sugeruje, że nie ma to wpływu. Ja natomiast wychodzę z założenia, że jeżeli jest taka opcja to warto zamieścić tam frazy. Skoro nie zaszkodzi, a jest jakaś szansa, że pomoże to należy zadbać i o ten szczegół.

Nagłówek H1 – również jest częścią opisu strony.

Znacznik, często nazywany nagłówkiem H1 jest tylko trochę mniej istotnym elementem na naszych stronach internetowych o który należy zadbać. Znaczniki h1,h2,h3 itd. wysyłają do Google sygnały podobne do tych związanych z tytułem strony. Jeżeli zamieszczacie Państwo na swojej stronie jakiś wpis to zadbajcie, aby ten nagłówek się pojawił wraz z najważniejszymi słowami kluczowymi w nim zamieszczonymi.

Treść strony WWW

Treść, którą zawiera dana strona internetowa daje Google jasne sygnały o tym jakiej tematyki dotyczy. Jeżeli przykładowo Państwa strona zawiera w wielu miejscach frazę „lampa” to Google będzie sobie na swój sposób umieszczało w wynikach organicznych. Jeżeli ta fraza będzie zawierać się jeszcze w tytule i domenie czy opisie (description) to tym lepiej dla niej.

Długość treści jest rzeczą oczywistą dla większości z nas. Czym dłuższy tekst, tym bardziej szczegółowo opisuje dane zagadnienie. Porusza większą liczbę wątków. Wyszukiwarka Google podchodzi do tej kwestii podobnie, ponieważ ma odpowiadać na zapotrzebowania użytkowników. Dlatego treść bardziej rozbudowana będzie zawsze faworyzowana nad krótkimi. Wiadomo jest również – czym większa treść tym więcej razy uda się użyć jakieś dane słowo kluczowe, odmienione lub nie, ale jednak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *