Czy słowo kluczowe w domenie ma znaczenie?

Na portalu beako.pl już mieliśmy okazję trochę popisać na temat wyboru domeny. Jednak w internecie można napotkać ciągle wiele zapytań bez jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „Czy słowo kluczowe w domenie ma znaczenie?”.

Ja jako autor tekstów na tym portalu muszę zająć jakieś stanowisko w tej sprawie. Opowiadam się za tezą – słowo kluczowe w domenie ma znaczenie! Dlaczego? Ponieważ jeżeli dajmy na to istnieje jakaś usługa bądź towar nazywający się dla przykładu „beako” to strona mająca w nazwie domeny słowo beako będzie wyglądać bardziej naturalnie w odnośnikach prowadzących do niej gdzieś zamieszczonych w internecie. Jakie to miejsca mogą być? Chociażby ogłoszenia, katalogi, artykuły na blogach itp.

Odnośniki bez anchor tekstu, czyli zwykły normalny naturalny adres danej www umieszczony w jakimś artykule jest naturalniejszy niż anchor tekst typu „beako” (po lewej anchor tekst). Zwykły adres URL jak http://beako.pl/ będzie również zawierać słowo kluczowe jakim dla naszego przykładu jest „beako”.

Naturalne odnośniki są dla wyszukiwarki Google postrzegane pozytywniej niż anchor teksty wyglądające na sztuczność za którą kryć się może wiele powodów dla których akurat w danym miejscu został dodany anchor tekst. Sami się przez chwilę zastanówmy czy np. 100 naturalnych adresów wygląda mniej czy bardziej naturalnie od 100 anchor tekstów.

Wracając jednak do kwestii jaką poruszamy w tym wpisie. Słowo kluczowe w nazwie domenie również powoduje, że dany adres URL jest po prostu krótszy. Zamiast adresu nazwadomeny.pl/beako posiadać będziemy krótszą wersję beako.pl. Google nie przepada za zbyt dużymi adresami URL.

One thought on “Czy słowo kluczowe w domenie ma znaczenie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *